Pomáháme

Humanitární organizace ADRA

Pomáhat nás prostě baví… I proto jsme se zapojili do pomoci organizaci ADRA, která pomáhá prostřednictvím sítě dobrovolníků, humanitární pomocí, vzděláváním, ale například i vytvořením zdrojů obživy lidem, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou či bez prostředků. Tentokráte naše pomoc směřovala z oblasti, které rozumíme velmi dobře a JSME V NÍ SKVĚLÍ – z naší sklářské divize. V rukách našich sklářských mistrů vznikly krásné skleněné trofeje jako ocenění sportovců, kteří běželi, zvítězili a svojí účastí podpořili charitativní akci Adraběh 2022. Výtěžek z této akce bude využit k podpoře dobrovolnictví, respektive pomoci osamělým lidem.

 

 ParaCENTRUM Fenix

Jsme pro každou dobrost, proto jsme se rozhodli tentokrát podpořit organizaci ParaCENTRUM Fenix, která pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. Usnadňuje jim přechod z institucionální péče do domácího prostředí, udržuje a rozvíjí jejich zbytkový potenciál, podporuje soběstačnost, pomáhá akceptovat novou životní situaci a udržuje a rozvíjí sociální dovednosti. A nejen to. Pro vozíčkáře a jejich podporovatele pořádá i celou řadu společenských či sportovních aktivit plných zábavy a pospolitosti.

 

Hudební festival Znojmo

Nejen, že jsme sportovci tělem i duší, ale rádi podporujeme i skvělé kulturní zážitky. Jedním z nich je i Hudební festival Znojmo 2022. Letos jde již o 18. ročník s poetickým titulem „Andělé strážní a návraty domů“.

Přátelská nálada letního historického města v kombinaci se špičkovými interprety a místními víny činí z Hudebního festivalu Znojmo nezapomenutelnou událost. Akce se zaměřuje především na klasickou hudbu, ale také na cimbálovou muziku, jazz a originální crossoverové programy. Mnoho akcí vzniká přímo na míru festivalu a nejsou jinde k viděni.

Zavítáte-li v době festivalu do Znojma, určitě si nenechte ujít tento skvělý kulturní zážitek.

 

Omalovánky první pomoci

Asi to máme všichni stejně - zdraví je pro nás "až" na prvním místě. Proto jsme rádi podpořili jeden z projektů Českého červeného kříže – OMALOVÁNKY PRVNÍ POMOCI. Líbila se nám myšlenka propojení dětské zábavy s nevtíravou formou poučení.

Děti se tak při své oblíbené činnosti – vymalovávání – seznámí s tím, co dělat v situacích, kdy je, či jejich kamaráda potká nějaká nepříjemná situace, při které je ohroženo jejich zdraví nebo, v tom nejhorším případě, i život. Jednotlivé „omalovávací“ stránky radí například jak na krvácení z nosu, odřeninu, omrzlinu, popáleninu, úžeh, podvrknutý kotník ...nebo třeba koho při úrazu telefonicky přivolat.

Rady to jsou praktické a pro děti snadno zapamatovatelné. Tak příjemnou zábavu i poučení!

 

Brožurka „POZOR, DROGY!“

Jedním ze závažných negativních fenoménů, který v současnosti ohrožuje děti a mládež, je zneužívání návykových látek. Ačkoliv se drogové problematice věnuje mnoho pozornosti, stále zbývá dost a dost prostoru pro další preventivní akce.

Jsme rádi, že jsme mohli finančně podpořit vznik relativně útlé, ale o to důležitější brožurky „POZOR, DROGY!“, na jejímž vzniku se podílela International Police Association, sekce Česká republika (IPA).

Brožurka je určena rodičům, sourozencům, ale i všem, kteří pracují s dětmi.

Přejeme Vám i všem Vašim nejbližším a známým, abyste nikdy podobnou brožurku nepotřebovali.

 

Znojmo Knights

Podporujeme sport i na regionální úrovni. Proto jsme se rozhodli finančně podpořit i tým amerického fotbalu Znojmo Knights.

Zprvu byl pro hráče americký fotbal spíše zábavou a zvědavostí. Postupně se však probojovali až do nejvyšší rakouské ligy AFL, považované za jednu z nejlepších v Evropě!

Jistě, ne všechna období byla pro klub jednoduchá, ale o to větší radost máme z jejich cesty vzhůru, která je lemována mnoha úspěchy. Je to další důkaz toho, že zapálení a smysl pro fair play hrají důležitou roli na poli úspěchu.

 

Klub Stonožka Ostrava 

Vážíme si všech, kteří s nadšením a láskou pomáhají lidem s hendikepem. Nebývá to jen rodina, ale i dobrovolníci z řady neziskových organizací. Třeba my fandíme Klubu Stonožka Ostrava, která se snaží pomáhat zdravotně postiženým lidem a jejich rodinám tak, aby mohli využívat veškeré aktivity běžného života, rozvíjet svoji soběstačnost a seberealizaci nezávisle na sociální službě.

Jsme rádi, že jsme mohli "Stonožku" podpořit alespoň vybavením vodovodními bateriemi:-)

 

 

Sociální automobil v Brně

Podporujeme projekt "Sociální automobil" v Brně, tentokráte jde o dodávku pro POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - ZÁMEČEK STŘELICE.

 

 

 

 

 

ZOO Brno

Stali jsme se adoptivními rodiči a přispěvateli na chov celé řady zajímavých zvířat v ZOO Brno. Chceme tak pomoci dobré věci v našem regionu.

 

 

 

 

Společnost ADRA

Pomáháme společnosti ADRA (Adventist Development and Relief Agency), která je mezinárodní humanitární organizací poskytující pomoc lidem v nouzi.
ADRA Česká republika je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA, které působí ve více než 125 zemích světa. V České republice je již od roku 1992.

 

 

 

 

Babybox Znojmo

Protože nám osud nechtěných dětí není lhostejný, rozhodla se naše společnost také podpořit projekt budování Babyboxu ve městě Znojmě a pomoci tak zachránit lidský život na jeho samotném počátku.

 

 

 

 

NAPIŠTE NÁM
* povinné údaje
Zavřít

Přihlášení